25 września 2023 odbyło się 3. Forum Dobrych Praktyk. Tematyka obydwu paneli oscylowała wokół zagadnienia przyszłości bibliotek w Unii Europejskiej oraz polityki otwartości.
W pierwszym panelu poruszane były zagadnienia pozyskiwania funduszy na działalność bibliotek i dostępu do źródeł naukowych, jak również wyzwania współczesnych bibliotek akademickich, w kontekście edukacji cyfrowej. W drugim panelu były poruszane zagadnienia polityki otwartości w nauce i doświadczeniami, z jakimi bibliotekarze mierzą się w swojej praktyce zawodowej. Zwieńczeniem 3. FDP była interesująca dyskusja.
Dziękujemy wszystkim prelegentom za interesujące wystąpienia, a uczestnikom za aktywność i podzielenie się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami. Do zobaczenia za rok!
Współorganizatorem 3. Forum Dobrych Praktyk było Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce












