Forum Dobrych Praktyk 2022

1663785218656

19 września 2022 r. po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19, odbyło się 2. Forum Dobrych Praktyk (FDP), zorganizowane przez Bibliotekę Uniwersytetu Ekonomicznego, przy wsparciu Przedstawicielstwa Europejskiego. Uroczystego otwarcia dokonali: Prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet oraz Dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Jacek Wasik.

Tegoroczne Forum podzielone było na dwa panele tematyczne. W pierwszym poruszono tematykę zbiorów elektronicznych, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia związane z ich udostępnianiem i tworzeniem statystyk. W drugim panelu wymieniono się spostrzeżeniami, inicjatywami i problemami, z jakimi biblioteki mierzą się w kształtowaniu polityki otwartości na uczelniach. W tej edycji łącznie przedstawiono 13 referatów, odbyły się także dwie sesje dyskusyjne.

W wydarzeniu wzięło udział ok. 100 osób, w większości pracowników polskich bibliotek naukowych, w tym największych polskich uczelni: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Politechniki Krakowskiej. Naszymi gośćmi byli również przedstawiciele firm współpracujących z bibliotekami m.in. Cambridge University Press, Sygnity Business Solutions czy Narodowego Centrum Nauki. Mamy nadzieję, że FDP na stałe wejdzie do kalendarza imprez umożliwiających szybszy przepływ informacji i wymianę doświadczeń pracownikom bibliotek naukowych.

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia