Informacja dla Gości

Informacja dla Gości

Informacja dla Gości

Czytelnicy nie będący studentami lub pracownikami wyższych uczelni państwowych na terenie Wrocławia, mogą skorzystać z zasobów Biblioteki Głównej UE na zasadzie Gości.

Czytelnik o statusie GOŚĆ – aby korzystać z zasobów Biblioteki musi najpierw zarejestrować się i wykupić elektroniczną kartę biblioteczną (więcej w zakładce: Zapisy do biblioteki). Zapisanie się do biblioteki jest jednoznaczne z potwierdzeniem znajomości regulaminu i akceptacją wszystkich jego przepisów.

Goście, po wyrobieniu karty bibliotecznej, mogą korzystać z księgozbioru i baz danych dostępnych w bibliotece wyłącznie na miejscu. Jako zarejestrowani użytkownicy mogą również korzystać z komputerów. Sprzęt komputerowy służy wyłącznie celom edukacyjnym oraz naukowym.

Aby wejść do Biblioteki należy okazać elektroniczną kartę biblioteczną dyżurującemu bibliotekarzowi.

Goście mają prawo do korzystania:

Z księgozbioru ulokowanego na czterech piętrach czytelnicy mają dostęp do książek, encyklopedii, słowników, publikacji naukowych, opracowań, raportów, czasopism, materiałów statystycznych itd.

Informacji Naukowej (bud.U, 1. piętro SWD), gdzie czytelnicy mogą korzystać z baz danych, pomocy w wyszukiwaniu informacji naukowej i literatury przedmiotu oraz książek, czasopism, opracowań i danych statystycznych dotyczących Unii Europejskiej a także z gazet i czasopism bieżących, norm i doktoratów.

UWAGA: Przypominamy o obowiązku pozostawienia okryć wierzchnich oraz dużych toreb i plecaków w szatni samoobsługowej (bud U, poziom -1). Aby skorzystać z szafki należy posiadać monetę 5 zł lub żeton (dostępny za kaucją 5 zł w recepcji).

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia